a:Drake

comprehensive geocaching solution

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


user:zacatek

Toto je starší verze dokumentu!


První kroky

  1. Nejprve je vhodné si ujasnit, zda je pro tebe a:Drake vhodný. K tomu dobře poslouží dvě jednoduché otázky: Používáš GeoGet? Jsi Premium Member? Pokud je odpověď dvakrát „ano“, pak je a:Drake zajímavá volba, pokud je jen jednou „ano“, je pro tebe program stále celkem užitečný, ale občas ti bude něco chybět. Pokus byla odpověď dvakrát „ne“, je lepší se podívat po jiné aplikaci.

  2. Následně je pochopitelně třeba aplikaci nainstalovat, pro začátek základní a:Drake zdarma, pokud chceš podpořit autora, pak placený a:Drake Plus.

  3. V Nastavení vyber, kam se mají ukládat data aplikace, zda do interní paměti nebo na SD kartu. Pokud ani jedna volba nefunguje správně, zvol možnost „Jiné“ a cestu naklikej ručně. Musí jít o složku, kam může a:Drake zapisovat, standardně něco jako /storage/sdcard0/Android/data/zc.adrake/files. Umístění se může lišit podle verze Androidu a výrobce telefonu.
  4. Zkontroluj název databáze, přednastaveno je cachedb.db3, aby nedošlo k nechtěné kolizi s databází z GeoGetu. Pokud GG používáš, přesuň nejprve databázi do úložiště nastaveného v předchozím kroku a pak její název zadej sem (lze ji prostě vybrat, není nutné název opisovat).
  5. Zkus vyhledat nějaké keše - nastav filtr a spusť hledání.
  6. Otevři si listing nalezené keše a zkus ho zaktualizovat pomocí kulatých dvou šipek v záhlaví (připojení k internetu musí být funkční). Zobrazí se výzva k přihlášení na Geocaching Live, použi svoji přezdívku a heslo (k zadávaným údajům a:Drake nemá přístup, není třeba se bát vyzrazení). Po úspěšném přihlášení se a:Drake vrátí do hlavního menu a poslední akci je třeba zopakovat.
  7. Pokud se vše povedlo, zkusíme navigovat ke keši. Z hlavní obrazovky detailu keše vybereme „Navigovat“, aplikace se přepne na kompas a je to.