a:Drake

comprehensive geocaching solution

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


prvni_kroky

První kroky

Na této stránce jsou sepsány úvodní kroky, které je třeba provést po instalaci programu.

Jak dostat keše do a:Drake

GeoGet

Pro uživatele GeoGetu je to jednoduché, pro tento program je a:Drake optimalizovaný. Nejjednodušší je stáhnout a nainstalovat plugin a:DrakeSync (připravuje se) a s jeho pomocí naplnit a:Drake daty. Pokud si nevíte rady se samotným GeoGetem, nejlepší je pročíst si jeho dokumentaci, zejména úvod pro začátečníky

Pro ty, kdo dávají přednost manuálnímu postup, zde jsou potřebné kroky:

 1. Rozhodneme se, zda chceme kompletní databázi nebo jen její část, a:Drake je testován na databázi více než 30 000 keší (celá Česká republika a něco navíc).
 2. V případě, že chceme jen výběr keší, provedeme předem tyto kroky:
  1. V GeoGetu vyfiltrujeme požadované keše a vyexportujeme do GeoGet GPX v2.
  2. Založíme novou databázi a pojmenujeme ji třeba aDrake.
  3. Importujeme GPX z kroku I. do nové databáze.
 3. Připravenou databázi (celou geoget.db3 nebo výběr připravený v předchozím kroku) překopírujeme do zařízení, nejlépe na kartu do složky /sdcard/adrake.
 4. Spustíme a:Drake a v nastavení vybereme tuto databázi
 5. Hotovo.

Ačkoli je databáze a:Drake shodná jako databáze GeoGetu, nedoporučuji přepisovat originální databázi z GeoGetu verzí z a:Drake! Vzhledem k tomu, že Android standardně nepodporuje prostorový index, nebude GeoGet umět podle souřadnic najít keše přidané v a:Drake.

Pokud to uděláte, je to na vlastní nebezpečí a neobtěžujte pak HaLuMu stížnostmi, že GeoGet nepracuje, jak má.

Pokud chcete přenést změny z a:Drake do GeoGetu, použijte GeoGet pouze pro export dat z databáze a:Drake a pak vzniklý GPX načtěte do normální databáze GeoGetu. Pro tuto činnost lze opět s výhodou požít plugin a:DrakeSync.

Jiné zdroje dat

a:Drake umožňuje přímý import GPX (standardní GPS od Groundspeaku, žádná rozšíření navíc). Tento nástroj je určený spíš pro rychlý import novinek, pro masivní nalití dat doporučuji postup přes GeoGet.

Keše je možné stahovat i přímo z internetu pomocí Geocaching Live. Tato funkce je převážně pro PM, Basic Member má její využití velmi omezené.

prvni_kroky.txt · Poslední úprava: 2013/12/08 20:35 (upraveno mimo DokuWiki)