Informace o keši jsou bohaté a proto jsou rozloženy na několika záložkách, mezi nimiž se přepíná pomocí posuvné lišty v dolní části.
Další funkce jsou dostupné přes kontextové menu (modle modelu obvykle tři vodorovné čárky nebo dlouhý stisk dvou čtverečků).
Obsahuje základní informace:
Listing je zobrazen ve vloženém standardním webovém prohlížeči, zachovává veškeré formátování, pochopitelně přizpůsobené displeji telefonu. Obrázky vložené v listingu se 1) stahují a ukládají do databázového souboru, to znamená, že po prvním stažení jsou k dispozici i bez připojení k internetu.
Vpravo nahoře je nenápadné tlačítko pro rychlé přepnutí mezi světlým a tmavým pozadím, občas se to hodí, pokud si autor pohrál s barvami a neprovedl to zcela korektně.
Dole pak je držátko pro vytažení pole pro zápis poznámky. To má dvojí funkci - lze sem zapsat jakýkoli volný text nebo po přepnutí do druhého režimu se sem vloží proměnné pro řešení vzorců. Pro lepší orientaci jsou zde zobrazeny nápovědné texty.
Pokud je držátko oranžové, znamená to, že u keše je zapsána nějaká poznámka nebo indicie pro výpočet.
Seznam waypointů ke keši, ať zadaných autorem nebo vlastních. Další funkce pro práci s nimi jsou k dispozici přes kontextové menu po klepnutí na položku seznamu.
Pokročilé možnosti práce s waypointy:
.
Nezbytná pomůcka pro pochod „za šipkou“. Pokud je k dispozici magnetický kompas, použije ho. Při rychlejším pohybu se automaticky přepíná na směr z GPS.
Kompas se při přiblížení na méně než 30 metrů přepíná na radar, kdy jsou místo kompasové růžice zobrazeny soustředné kružnice s cílem ve středu, přes které se kreslí prošlá stopa. Modrá průsvitná kružnice znázorňuje aktuální přesnost polohy (odchylku GPS).
Obrazovka obsahuje:
Viz samostatná kapitola Mapa.
Ke každé keši je možné zapsat libovolný počet vlastních logů (včetně vicenásobného found It). Logy typu nalezeno (Found It, Attended, Photo Taken) automaticky nastavují datum nálezu keše a tím ji i označí jako nalezenou.
Pokud ke keši žádné logy zapsané nejsou, rovnou se zobrazí dialog pro zápis logu, kde si vybereme typ logu, můžeme zapsat text a upravit datum a čas. Časové údaje jsou přednastaveny podle aktuálního data a času, v nastavení aplikace je možné vybrat, zda a jak se má čas zaokrouhlovat.
K logu je možné připojit obrázek, ve verzi a:Drake Plus lze vložit více obrázků a zalogovat Tb či GC. Obrázky se vybírají prostřednictvím galerie, lze k min připsat název a krátký popis. Při publikování logu pomocí Geocaching Live se připojené obrázky nahrají na web, při logování přes Field Notes to není možné. Obrázky jsou automaticky zmenšeny na rozměr přibližně 800 pixelů, aby se zbytečně neodesílaly obří fotografie. Pro zmenšování je použitý vestavěný systémový algoritmus, výsledek nemusí být dokonalý. Snad není nutné připomínat, že se před odesláním logu nesmí obrázek z telefonu vymazat.
Zapsaný log lze rovnou odeslat pomocí Geocaching API na web nebo uložit pro pozdější zpracování. V takovém případě se log zařadí mezi čekající logy, které lze z hlavního menu zpracovávat.
Pokud už jsou nějaké logy ke keši uložené, zobrazí se jejich seznam, který lze upravovat podobně jako globální seznam čekajících logů.
Seznam logů, které jsou v telefonu ke keši uložené. Log obsahuje ikonku podle typu, datum a přezdívku autora, která je aktivní a ťuknutím na ni se otvírá profil na webu 2). Dál už následuje samotný text logu.
Čekající logy se v tomto seznamu zobrazí s poznámkou, že log ještě nebyl odeslán na web.
Aktualizace logů je možná pomocí Geocaching Live přes kontextové menu obrazovky (volně i pro BM). Při aktualizaci se všechny stávající logy (kromě čekajících) vymažou a nově se stáhne 10 nejnovějších logů. Pokud seznam posuneme na konec, načte se dalších 10 a tak dále, dokud nejsou načteny všechny nebo keš neopustíme.
Galerie shromažďuje obrázky ke keši z několika zdrojů:
offline/inc
(zastaralé, pro zpětnou kompatibilitu) - offline obrázky ve struktuře podle GeoGetuspoilersync
- obrázky ve struktuře generované programem Spoilersyncattach
- přílohy ve struktuře podle GeoGetu, zobrazí se jen *.jpg
, předpokládá se, že sem přijdou jen fotky pořízené v a:Drake, ostatní obrázky patří jinam.imc
kompatibilní s GeoGetem 2.7 a vyššímPomocí ikonky fotoaparátu vpravo nahoře lze pořídit vlastní snímek, který se uloží do příloh keše, díky čemuž se zobrazí v galerii a lze ho snadno synchronizovat s GeoGetem.
Tagy, čili štítky, jsou dvojice kategorie-hodnota, které lze použít pro uložení dalších stručných a strukturovaných informací o keši.
Standardně se sem ukládají:
Tagy je možné mazat a přidávat a lze je použít jako vyhledávací kritérium ve filtru.
.imc
s obrázky)